مقالات, تحلیل تکنیکال

تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن چیست؟

تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن

تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن این است که تحلیل تکنیکال به عنوان یک عمل مشتق از پرایس اکشن محسوب می شود، چرا که در محاسبات، از قیمت های گذشته استفاده می کند؛ قیمت هایی که در آینده می تواند برای اطلاع رسانی تصمیمات معاملاتی مورد استفاده قرار گیرد.

تحلیل تکنیکال یا فنی

تحلیل فنی

معامله‌گران، به منظور سنجش سرمایه ‌گذاری‌ها و آگاهی از فرصت ‌های معاملاتی پیش رو، از تحلیل تکنیکال یا فنی استفاده می کنند.این ارزیابی به کمک تجزیه و تحلیل روند های آماری جمع‌آوری‌ شده از فعالیت ‌های معاملاتی، مانند حرکت قیمت و حجم، انجام می پذیرد.

تحلیل بنیادی، که نقطه مقابل تحلیل تکنیکال است، تلاش می ‌کند بر اساس نتایج تجاری مانند فروش و درآمد، ارزش اوراق بهادار را ارزیابی کند. این در حالیست که تحلیل تکنیکال بر مطالعه قیمت و حجم متمرکز است.

معمولا، به منظور تولید سیگنال‌ های معاملاتی کوتاه‌ مدت، از تحلیل تکنیکال یا فنی استفاده می ‌شود. علاوه بر این، می توان برای بهبود ارزیابی قدرت یا ضعفِ یک اوراق بهادار، از این نوع تحلیل استفاده کرد. تحلیلگران به کمک این اطلاعات می توانند برآورد ارزیابی خود را بهبود بخشند.

استفاده از تحلیل تکنیکال

پرایس-اکشن

اغلب، تحلیلگران حرفه ای، تحلیل تکنیکال را همراه با دیگر روش های تحقیق استفاده می کنند. معامله گران خرده فروشی ممکن است تنها بر اساس نمودار های قیمت اوراق بهادار و آمارهای مشابه تصمیم گیری کنند، اما کمتر پیش می آید که تحلیلگران دارای ارزش، کار خود را در تحقیقات، به تحلیل بنیادی یا فنی محدود کنند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال را می توان برای هر داده ی معاملاتی یا ضمانتی اعمال کرد. داده های معاملاتی شامل سهام، قرارداد های آینده ی سازمان، کالاها، درآمد ثابت، ارزها و سایر اوراق بهادار است. در واقع، تحلیل تکنیکال در بازار های کالا و فارکس که معامله گران بر روی حرکات کوتاه مدت قیمت تمرکز می کنند، بسیار رایج است.

پرایس اکشن

پرایس اکشن، نشان دهنده ی حرکت قیمت اوراق بهادار در طول زمان می باشد.  اساس تمام تحلیل‌ های تکنیکال مربوط به نمودار های سهام، نمودارهای کالا و سایر دارایی‌ها، بر پایه ی پرایس اکشن است. بسیاری از معامله‌گران که به معاملات کوتاه‌ مدت علاقه دارند،  برای تصمیم‌گیری در مورد معاملات، تنها به پرایس اکشن و نمودارهای ارزیابی مربوط به آن تکیه می‌ کنند.

گفتنی است که پرایس اکشن بر اندیکاتورهای معاملاتی غالب است، زیرا بدون قیمت، هیچ اندیکاتوری وجود ندارد. بنابراین بهتر است به عنوان یک معامله گر یاد بگیرید که درک درستی از بازار پایه داشته باشید.

بسیاری از معامله‌گران، از نمودارهای شمعدانی استفاده می ‌کنند، زیرا این نوع نمودارها با نمایش مقادیر باز، زیاد، پایین و بسته در چارچوب نشست های بالا یا پایین، به تجسم بهتر پرایس اکشن کمک می‌کنند.

تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن

تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن

اولین تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن در تعریف آن ها مشخص می شود. تجزیه و تحلیل تکنیکال چیزی است که شما از قبل می دانید.  در حالیکه پرایس اکشن چیزی است که باید بدانید. تحلیل تکنیکال مطالعه نمودارها است.

نگاه کردن به الگوها با این امید که دوباره ظاهر شود و فرصتی برای کسب درآمد باشد. اما این روشی نیست که شما بتوانید با آن در تجارت، درآمد کسب کنید. تجارت سودآور در مورد توسعه ی مهارت است.

در مقابل، تجزیه و تحلیل پرایس اکشن، به معنای درک واقعی عوامل زمینه‌ای است که باعث می ‌شوند اتفاقی بیفتد. در حقیقت پرایس اکشن، آگاهی عمیق از عواملی است که سهام را بالا و پایین می کند.

تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن در این است که تجزیه و تحلیل تکنیکال همه چیز را از معاملات پرایس اکشن گرفته تا شاخص های معاملاتی، پوشش می دهد. هر چیزی که شامل خواندن نمودار باشد، و هر جایی که بتوانید معاملات خود را زمان بندی کنید، مربوط به تحلیل تکنیکال است.

در حالی که پرایس اکشن، زیر مجموعه ای از تحلیل تکنیکال می باشد. بیشتر مبتدیان فکر می کنند که تحلیل تکنیکال، فقط بارگذاری اندیکاتورهای معاملاتی در نمودار خود و خواندن آنها است، در حالی که در واقع، این تنها یک روش از هزاران روش انجام تحلیل تکنیکال است.

دیگر تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن این است که پرایس اکشن یک استراتژی تحلیل تکنیکال است که شامل تجزیه و تحلیل قیمت ها می شود.

در واقع، پرایس اکشن شامل بررسی چگونگی حرکت قیمت دارایی در طول زمان، مقایسه آن با حرکات قبلی و جستجوی الگوهایی است که ممکن است حرکت قیمت را در آینده نشان دهند.

با توجه به تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن ، باید در انتخاب هر یک از این روش ها دقت لازم را به کار برد. به طور قطع نمی توان گفت که کدام یک بهتر از دیگری است.

زیرا گاهی ممکن است پرایس اکشن چیزی برای معامله نشان ندهد، اما تحلیل تکنیکال بتواند چیزی را که شما از دست داده اید را، برجسته کند. یا برعکس، ممکن است تحلیل های تکنیکال چیزی را نشان ندهند، اما پرایس اکشن بتواند فرصتی برای کسب سود فراهم کند. پس یافتن چیزی که برای شما بهتر عمل کند، حائز اهمیت است.

هنگامی که به دنبال ایجاد مزیت در معاملات فارکس هستید، مهم است که تفاوت تحلیل تکنیکال و پرایس اکشن را دانسته و نوع تحلیل مناسب را انتخاب کنید. هیچ پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد، زیرا هر رویکرد، مزایا و معایب خود را دارد. با این حال، یکی از رویکردهایی که برای اکثر معامله‌گران به خوبی کار می‌کند، ترکیبی از این دو است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *