مقالات

ربن بیلاهرمسا چاوز و دنیای تحلیل تکنیکال

ربن بیلاهرمسا چاوز

ربن بیلاهرمسا چاوز تحلیلگر بازارهای مالی می‌باشد و تا کنون با چاپ بیش از 53 کتاب نشان داده است که برای اصول صداقت، شفافیت و مسئولیت‌پذیری در جامعه تجاری ارزش قائل می‌شود. این تحلیلگر در کتاب‌های خود چگونگی توسعه استراتژی‌های معاملاتی بر اساس تجزیه و تحلیل نمودارها و تعامل بین عرضه و تقاضا را مورد بررسی قرار داده است.

از سال 2016 مجموعه کتاب‌های ربن بیلاهرمسا چاوز منتشر شدند و در تمام کشورهای دنیا از جمله ایران طرفداران زیادی دارند. کتاب‌های او جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها هستند که مفاهیم با ارزشی مانند معاملات بازار سهام و موقعیت‌های معاملاتی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

سلکتاب بهترین سایت برای خرید کتاب به صورت اینترنتی است و امکان دسترسی به کتابهای ربن بیلاهرمسا چاوز را فراهم کرده است. در این سایت قیمت کتاب‌ها و تعداد موجودی آن به راحتی قابل مشاهده می‌باشد و افراد بسیار سریع می‌توانند کتاب مورد علاقه خود را دریافت کنند.

کتاب واو به واو متدولوژی وایکوف

کتاب متدولوژی وایکوف یکی از محبوبترین کتاب‌های ربن بیلاهرمسا چاوز است. مطالعه این کتاب به معامله‌گران نشان می‌دهد که چگونه تجزیه و تحلیل درست نمودارهای قیمت می‌تواند به آن‌ها در پیش‌بینی حرکت بازار کمک کند. افرادی که در بورس متضرر شدند یا معامله‌گرانی که هیچکدام از روش‌های معاملاتی برایشان سود‌آور نبوده باید این کتاب ارزشمند را مطالعه کنند.

مطالب ارائه شده توسط ربن بیلاهرمسا چاوز در این کتاب عبارتند از: عملکرد بازارهای مالی، مفاهیم پیشرفته در مورد قیمت و حجم، سه قانون اساسی وایکوف، چگونگی فرایندهای انباشت و توزیع، نحوه مدیریت موقعیت‌های معاملاتی. معامله‌گرانی که می‌خواهند بلافاصله بعد از باز کردن نمودار قیمت بتوانند سناریوهای آن را پیش‌بینی کنند باید این کتاب را بخرند.

متدولوژی وایکوف نوشته ی ربن بیلاهرمسا چاوز یک رویکرد تحلیل تکنیکال مبتنی بر عرضه و تقاضا است. به عبارتی این دیدگاه به تعامل مستمر بین خریداران و فروشندگان توجه دارد و اثرات ناشی از معاملات مانند تغییرات قیمت و حجم معاملات را تحلیل می‌کند. این متدولوژی از سه قانون اساسی پیروی می‌کند که عبارتند از:

قانون عرضه و تقاضا، علت تغییر در بازار و اثر آن، قانون تلاش و نتیجه. قانون عرضه و تقاضا، نتیجه تعاملات مستمر بین معامله‌گران یک سهم را تجزیه و تحلیل می‌کند. قانون علت و اثر بیان می‌کند که قیمت سهام یک روند صعودی یا نزولی را ایجاد می‌کند.

با به کارگیری مفاهیم انباشت و توزیع در قانون دوم وایکوف، معامله‌گران احساسات عمومی حاکم بر بازار را تشخیص خواهند داد. تحلیلگران با به کارگیری قانون تلاش و نتیجه قیمت سهم و حجم معاملات را مقایسه کرده و بر این اساس روند بازار را پیش‌بینی می‌نمایند.

کتاب معامله‌گری و سرمایه‌گذاری وایکوف

افرادی که همیشه می‌خواستند نحوه سرمایه‌گذاری در بورس را یاد بگیرند، نوشته ی ربن بیلاهرمسا چاوز کتاب (تحلیل تکنیکال وایکوف معامله‌گری و سرمایه‌گذاری) برای آن‌ها می باشد. سرمایه‌گذاری در بازارهای سهام آسان نیست اما این کتاب به زبانی ساده هر آنچه معامله‌گران نیاز دارند را بیان کرده است.

جلد اول کتاب تحلیل تکنیکال وایکوف برای تازه‌واردان به منظور برداشتن اولین قدم در بازارهای مالی مناسب است. همچنین به تحلیلگران بنیادی که می‌خواهند رویکرد واقعی نسبت به تحلیل تکنیکال داشته باشند مطالعه این کتاب توصیه شده است. مطالبی که خوانندگان در کتاب تحلیل تکنیکال وایکوف خواهند آموخت عبارتند از:

معامله‌گری و سرمایه‌گذاری وایکوف ربن بیلاهرموسا چاوز

مبانی دارایی‌ها و بدهی‌ها، معامله‌گری در بازارهای مالی، نظریه‌های مالی، مدیریت عاطفی، مدیریت ریسک، تحلیل تکنیکال سریع، مدیریت کسب و کار، افتتاح حساب و پلتفرم‌های معاملاتی. مزیت اصلی خواندن چنین مطالبی این است که افراد با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان حرکت بازار سرمایه، تجزیه و تحلیل نمودارها و روش‌های معاملاتی را یاد می‌گیرند.

در این کتاب اساسی‌ترین موضوعات مورد نیاز سرمایه‌گذاران برای تجارت در بازارهای مالی آورده شده است. خوانندگان این کتاب، روندهای صعودی یا نزولی بازار را درک کرده و همچنین با رویکردهای وایکوف آشنا خواهند شد. رویکرد تحلیلی وایکوف جهانی است و برای هر بازار مالی و در بازه‌های زمانی مختلف کاربرد دارد.

کتاب‌های متعددی در مورد روش وایکوف نوشته شده است ولی ربن بیلاهرمسا چاوز در کتاب تحلیل تکنیکال وایکوف مفاهیم را بسیار مختصر و بدیل توضیح داده و درک قوانین تجارت را با نمودارهایی بسیار دقیق ممکن ساخته است. این کتاب در مسیر یادگیری افراد همانند مرجعی خواهد بود که بهترین راه حل‌ها را برای معاملات بزرگ ارائه می‌دهد.

کتاب تحلیل تکنیکال وایکوف در ابتدا با مطالبی در مورد عرضه و تقاضا، دارایی ها و سود ساده یا مرکب آغاز می‌شود و سپس موضوعات مرتبط با آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند.

کتاب تحلیل تکنیکال وایکوف معاملات منطقی بازارهای مالی

معامله‌گران با تجربه، استراتژی‌های معاملاتی پیشرفته را با مطالعه کتابی با نام (تحلیل تکنیکال وایکوف معاملات منطقی بازارهای مالی) یاد می‌گیرند. ربن بیلاهرمسا چاوز در این نوشته استراتژی تجارت حرفه‌ای بر اساس دو مفهوم بهترین تحلیل قیمت به همراه بهترین تحلیل حجم را ارائه کرده است.

تجزیه و تحلیل روند بازار و سهام، مقایسه الگوهای تکرارشونده در امواج قیمت، مدت زمان، سرعت و دامنه امواج از جمله مطالبی است که ربن بیلاهرمسا چاوز به عنوان نویسنده در این کتاب ارائه می‌دهد. افرادی که ناامیدی از نمودارها و اندیکاتورهای کلاسیک را تجربه کرده‌اند باید بدانند که راه‌های دیگری برای معامله در بازار وجود دارد.

تحلیل تکنیکال وایکوف معاملات منطقی بازارهای مالی

در این کتاب ابزارهای پیشرفته برای تجزیه و تحلیل حجم و نحوه طراحی استراتژی‌های معاملاتی به صورت گام به گام آموزش داده شده است. این کتاب تصویر واضحی از سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی را ارائه می‌دهد.

جلد دوم کتاب تحلیل تکنیکال وایکوف به معامله‌گران امکان سرمایه‌گذاری از طریق سنجیده‌ترین سنایورهای معاملاتی را می‌دهد. بنابراین احتمال موفقیت و کسب سود در موقعیت‌های مختلف خرید و فروش افزایش می‌یابد.

مطمئنا این تنها کتابی است که با آن معامله‌گران حرفه‌ای بازار را شکست خواهند داد. همانطور که اشاره شد در کتاب تحلیل تکنیکال وایکوف، پویایی قیمت و حجم معاملات در بازار سرمایه، انگیزه‌های معامله‌گران حرفه‌ای و نحوه اجرای تحلیل تکنیکال پیشرفته به طور مفصل بررسی شده است.

در این کتاب شگفت انگیز، ربن بیلاهرمسا چاوز مطالب بسیار مفیدی را در مورد تحلیل تکنیکال وایکوف برای علاقه‌مندان به تجارت بیان کرده است. با مطالعه رویکردهای وایکوف، دیدگاه افراد به بازار تغییر می‌کند و نویسنده با نمودارهای متعدد، تفکر منطقی در مورد تغییرات بازارهای مالی را آموزش می‌دهد. در بخش‌هایی از این کتاب مفهوم چرخه‌های بازار سهام و الگوهای تکراری در مراحل مختلف یک روند به چالش کشیده شده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *