مقالات

کورتیس ام فیث یک لاکپشت با تجربه در دنیای معامله گری

کورتیس ام فیث

کورتیس ام فیث در سال 1964 متولد شد او نویسنده ی کتاب شیوه لاکپشت ها است که تا به حال به 9 زبان مختلف ترجمه شده است؛ این کتاب توانست 70000 نسخه فروش را به ثبت برساند. فیث در بیست سالگی به عنوان عضوی از گروه تجاری شیکاگو و گروه لاکپشت ها توانست به درآمدی 30 میلیون دلاری دست یابد. او چندین استارتاپ با فناوری های پیشرفته تأسیس کرد. وی همچنین نویسنده دو کتاب ذهن لاکپشت ها و معامله گری از عمق وجود می باشد. کورتیس ام فیث در مورد خود اینگونه می گوید:

من فقط برای شرکت هایی کار می کنم که می خواهند بهترین در جهان باشند. من دوست دارم با مشتریان ارتباط برقرار کنم تا کسب و کارها منجر به تولید محصولات عالی شوند که مشکلاتی را که مشتری دارد حل کند، نه مشکلاتی را که آنها فکر می کنند دارند. من دوست دارم بر روی ایده ها به عنوان یک هنر کار کنم. من عاشق استعداد های خام جوانان هستم، دوست دارم استعداد آن ها را کشف کنم و از آن ها در راه کسب و کار استفاده کنم.

یک لاکپشت با تجربه

آثار کورتیس ام فیث

کورتیس ام فیث در نوشتار خود مثال های بسیاری ارائه کرده است، یکی از مثال های وی با تجربه ترین لاکپشت ها استاد خود یعنی ریچارد دنیس است که به همه شاگردان خود یک سیستم معاملاتی را آموزش داد، با این حال برخی به طور بدی در معامله گری شکست خوردند و برخی دیگر پیشرفت کردند. شاید برایتان سؤال پیش آمده باشد که اصلا گروه لاکپشت ها چه کسانی بودند؟

گروه لاکپشت ها 23 نفر از افراد عادی جامعه بودند که توانستند در مدت زمان کوتاهی به یک معامله گر حرفه ای تبدیل شوند؛ یکی از این افراد همین کورتیس ام فیث بود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با گروه لاکپشت ها توصیه می شود کتاب شیوه لاکپشت ها را مطالعه کنید. لاک پشت شدن در آمریکا به قدری سخت بود که از هر 1000 نفر فقط کمتر از 1% مورد تایید قرار می گرفتند. لاکپشت ها معامله گران وال استریت هستند که آقای ریچارد دنیس پایه گذار این گروه بود از این رو شاه زاده سکو لقبی بود که ریچارد دنیس به خود اختصاص داده بود.

اصلا کلمه لاکپشت از کجا اومده؟

نام لاکپشت از یک شرط بندی بین آقای ریچارد دنیس و بیل اکهارت که بیل اکهارت بر این باور بود که آدم ها معامله گر به دنیا میان، اما ریچارد دنیس اعتقاد داشت که نه معامله گرها قابل پرورش هستند مثل پرورش لاکپشت ها در سنگاپور. به نظر می رسد که دیگر متوجه به وجود آمدن کلمه لاکپشت ها شده باشید.

آثار کورتیس ام فیث

شیوه لاکپشت ها یکی از پرفروش ترین کتاب های کورتیس ام فیث است. این کتاب روش های مخفی که مردم عادی را به معامله گری افسانه ای تبدیل می کنند، ارائه می دهد. این کتاب نتنها به طور کامل بیان می کند که لاکپشت ها دقیقاً چه کاری انجام می دادند، بلکه بر روی مبحث روان شناسی معامله گری نیز تمرکز دارد. اگر در معامله گری تازه کار هستید این کتاب را به عنوان اولین کتاب خود در رابطه با معامله گری بخوانید. یکی از مهم ترین مبحث هایی که در این کتاب به آن پرداخته شده است، این است که ریسک اعتیاد آوره و از این اعتیاد باید اجتناب کرد.

کتاب شیوه لاکپشت ها

کورتیس ام فیث روان شناسی را با مثال هایی تجاری تعریف می کند، و در هنگام آزمایش سیستم های معاملاتی نشان می دهد که باید به دنبال چه چیزهایی باشیم و همچنین کورتیس ام فیث برخی از سیستم هایی را که معامله گران در دهه های اخیر استفاده می کردند آزمایش می کند. مهم ترین موضوعی که در این کتاب به آن اشاره شده این است که معامله گری یک روند قدم به قدم و گام به گام است، یعنی شما هدفی را که در روز هزارم به دست خواهید آورد را نمی توانید در روز اول به دست آورید. کورتیس ام فیث کتاب شیوه لاکپشت ها را اینگونه به پایان می رساند:

به یاد داشته باشید که ریچارد دنیس چه گفت:

من همیشه می گویم که من می توانم قوانین معامله گری خود را در روزنامه ها منتشر کنم، ولی هیچکس نمی تواند مثل من از آنها پیروی کند. کلید موفقیت یک معامله گر ثبات و نظم است. تقریبا هرکس می تواند فهرستی از قوانینی تهیه کند که 80% بهتر از آنچه که ما به معامله گران خود آموزش داده ایم باشد. اما کاری که آنها نتوانستند انجام دهند این بود که اعتماد به نفس نداشتند تا به قوانین خود پایبند باشند.

شاید بهترین گواه بر صحت این موضوع لاکپشت ها باشند، بسیاری از آنها پولی کسب نکردند. این موضوع به این دلیل بود که آنها طبق قوانین خود پیش نرفتند. به راحتی می توان دلایلی برای شکست در پیروی از سیستم معاملاتی پیدا کرد:

اگر قوانین دیگر کارساز نباشند چه؟ اگر روند بازار تغییر کرده باشد چه؟ اگر یک نکته ی مهم از قوانین گم شده باشد چه؟ چگونه می توانم مطمئن شوم که این سیستم کار می کند؟ مشکل دیگر تمایل به تغییر قوانین است. بسیاری از لاکپشت ها برای کم کردن ریسک معاملاتی خود، قوانین معاملاتی خود را تغییر دادند که گاهی اوقات تأثیری برعکس داشت.

کتاب ذهن لاکپشت ها یکی دیگر از آثار کورتیس ام فیث است. این کتاب بینش تخصصی در مورد چگونگی مقابله معامله گران بزرگ با ریسک معاملاتی را ارائه می دهد. کورتیس ام فیث این کتاب را با بررسی ماهیت خطر ریسک در معامله گری و واکنش معامله گران در مقابله با آن آغاز می کند. سپس او تکنیک های اثبات شده برای به دست گرفتن کنترل ریسک را توضیح می دهد. شما در این کتاب یاد خواهید گرفت که چگونه:

کتاب ذهن لاکپشت ها

تمرکز خود را بر روی رسیدن به سود قرار دهید نه اجتناب از ضرر. به دارایی که در معامله گری از دست داده اید و دارایی که هنوز در دسترس هستند اهمیت یکسانی بدهید. تصمیمات خود را بر اساس شروع آنها به جای نتیجه آنها قضاوت کنید. از نتیجه گیری با اطلاعات خیلی کم خودداری کنید. شما نتنها از فیث توصیه های ارزشمندی را دریافت می کنید، بلکه از کسانی که بزرگترین ذهن مالی را دارند توصیه های خوبی را دریافت خواهید کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *