مقالات

ال بروکز از پزشکی تا معامله گری

آثار ال بروکز

ال بروکز، پزشک، تاجر حرفه ای، نویسنده، مدرس و ارائه دهنده اتاق بازرگانی است. آثار ال بروکز بسیار جالب و محبوب است. ال بروکز سی سال پیش قبل از آنکه شغل اصلی خود یعنی چشم پزشکی را رها کند، یک تاجر حرفه ای بوده است. ال بروکز متولد 23 فوریه 1952 است و مدرک پزشکی خود را از دانشگاه شیکاگو دریافت کرده است.

ال بروکز هزاران مقاله درباره ی بیماری ها و جراحی های چشم نوشته است. قبل از افتتاح مطب در لس آنجلس، مدرس جراحی چشم در دانشگاه اِموری بوده و در دانشکده بالینی یو سی اِل اِی نیز فعالیت داشت.

آثار او به زبان های زیادی در دنیا ترجمه شده است و یکی از آثار او به نام “بازرگانی بروکس مَن” نیز در حال ترجمه است. با مجله فیوچرز در صفحه ای به نام “معامله معامله گر”، به عنوان یکی از همکاران تحلیل تکنیکال، کار کرده است. او به طور منظم در کنفرانس های مانی شو و تِرِیدِرز اِکسپو سخنرانی کرده است.

همچنین در بورس کالای شیکاگو، درباره‌ی تکنیک های پیشرفته اسکالپینگ سخنرانی داشته است. او تمام تکنیک های خود را در 4 قاره به اشتراک گذاشته و به ده ها هزار نفر معامله گر، راه و روش تجارت را آموزش داده است.

انگیزه و اهداف ال بروکز

نویسنده کتاب پرایس اکشن ال بروکز، مدت ها پیش به عنوان یک جراح چشم، به تدریس پزشکی و جراحی چشم علاقه مند بود. در کنار علاقه خود به علم چشم پزشکی، از سال 2009 نیز به حرفه تجارت و معامله گری علاقه مند بوده است.

در این زمینه نیز به تعداد زیادی معامله گر در جهان کمک کرده و از کار کمک به دیگر تاجران راضی بوده است. استفاده از بهترین ابزار موجود برای آموزش و کمک به افراد تاجر، جهت رسیدن به موفقیت، یکی از افکار و اعتقادات بروکز است.

یکی از اهداف ال بروکز آموزش صحیح و درست تجارت به تاجران است. مجموعه پرایس اکشن ال بروکز از آموزه های موثر او در زمینه تجارت است. ال بروکز شخصیتی ناجی و آموزگار دارد و برای این کار تمام انرژی خود را صرف می کند.

او هزاران عمل چشم را انجام داده است. به گفته خودش هنگام عمل جراحی احساس می کند که بیمار یکی از اعضای خانواده خودش است و برای بهبودی بیمار و انجام بهترین عمل جراحی تمام تلاش خود را می کند.

او میگوید: “من میدانم که تجارت دشوار است و هیچ وقت به روی دشواری که تاجران تحمل می‌کنند، چشم نمی‌بندم. با توجه به این موضوع مهم، تمام کارهایی که انجام میدهم و یا تمام آموزش هایی که در قالب کتاب می نویسم، برای کمک به معامله گران است تا به هدف خود در تجارت برسند.

به عقیده من بازارها توسط موسسات ایجاد شده است که به نفع خود کار می‌کنند، اما ما به عنوان تاجر می‌توانیم مشارکت موثری به نفع خود داشته باشیم. این مسائل همه عضوی از زندگی ما است و همه خواستار زندگی بهتر در کنار خانواده ای موفق هستیم. به عقیده من اگر معامله گری برای کار تجارت خود و آموزش در این زمینه زمان خرج کند، قطعا در موقعیتی موفق در رسیدن به هدف قرار می‌گیرد.”

معرفی آثار ال بروکز

پرایس اکشن روند ها ال بروکز

مجموعه سه جلدی پرایس اکشن ال بروکز از معروف ترین و موثرترین آثار او است که برای کمک به تاجران در زمینه موفقیت در تجارت نوشته شده است. این سه اثر ال بروکز به دلیل پرداختن به عوامل مهم تجارت، بهترین روش تحلیل بازار را آموزش می دهد. در ادامه به معرفی این سه کتاب می‌پردازیم.

 1. کتاب پرایس اکشن روندها: اولین اثر او و بهترین راهنمای عملی برای سود بردن از روند معاملات نهادی است. در این کتاب، ال بروکز ساده ترین سیستم معاملاتی را با نمودار قیمت 5 دقیقه ای و بهترین راه کسب سود، در شرایط مختلف اقتصادی را عنوان کرده است. این کتاب درک رفتارهای معامله گران را به خوانندگان آموزش داده و تمام حالت هایی که امکان دارد رخ دهد را مورد بررسی قرار می دهد.

سرفصل ها:

 • پرایس اکشن
 • خطوط روند و کانال ها
 • روندها
 • الگوهای رایج روند
 1. کتاب پرایس اکشن محدوده های معامله: دومین اثر وی که از آن دسته کتاب هایی است که معامله گر باید هر روز آن را بخواند. دستورالعمل های تجارت به صورت ساده، سرراست و قابل دسترس بیان شده است. این کتاب ذهن شما را بر قیمت روزانه در بازار متمرکز می کند. کتاب محدوده معامله، یک نقشه راه عمیق است که درباره اینکه چگونه قیمت روز را ببینید و چگونه ایده های مربوط به قیمت روز را اجرا کنید، توضیحات مفصلی میدهد. در این کتاب نحوه معامله کردن بازارهای پرنوسان با استراتژی دقیق و مثال های واقعی و توصیه های سخت و موثر به طور کامل شرح داده شده است.

سرفصل ها:

 • شکست ها- انتقال به روند جدید
 • نواحی جاذبه-حمایت و مقاومت
 • پولبک ها-تبدیل روند به محدوده معامله
 • محدوده های معامله
 • سفارشات و مدیریت معامله

پرایس اکشن محدوده معامله ال بروکز

 1. کتاب پرایس اکشن بازگشت ها: این کتاب یک راهنمای دقیق سود بردن از تغییر روند، با استفاده از تحلیل تکنیکال قیمت است. بروکز در این کتاب بینش های متفاوتی برای مدیریت نوسانات و معکوس‌های شدید قیمت بازار را ارائه میدهد. با استفاده از نمودارهای خاص، مفهوم استفاده از عوامل و گزینه های هنگام معامله را بررسی می کند. این کتاب دارای 4 بخش و 25 فصل است.

بخش اول: بازگشت روند-تبدیل روند به یک روند متفاوت و …

بخش دوم: معامله گری روزانه، توضیحات درباره ی زمان های کلیدی در روز، انواع نمودارها و …

بخش سوم: اولین ساعت روز و محدوده اولیه در تجارت، الگوهای مرتبط با بازار و …

بخش چهارم: جمع بندی کلی و توضیحات درباره ی نمونه معاملات و نمودارهای ماهانه، هفتگی، روزانه و …

پرایس اکشن بازگشت ها ال بروکز

بهترین شیوه مطالعه کتاب های ال بروکز

برای مطالعه کتاب های ال بروکز و یادگیری موثر از آنها، پیشنهاد ما این است که به ترتیب زیر کتابها را مطالعه کنید. این روش برای تمام معامله گران مفید است.

 • کتاب 1: پرایس اکشن روندها
 • کتاب 2: پرایس اکشن محدوده های معامله
 • کتاب 3: پرایس اکشن بازگشت ها

از طریق سایت سِلکتاب، به راحتی می‌توانید اقدام به خرید کتاب های ال بروکز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *